Športové vyžitie
Omiš je ideálnym miestom pre kúpanie pri piesočných plážach a pre športové vyžitie a turistiku. V Omiši sa do mora vlieva rieka Cetina, ktorá vytvorila piesočné pláže, tie sú v Chorvátsku skôr výnimkou. Táto rieka poskytuje okrem vodných športov aj možnosť kúpania a rybárčenia. K miestu, kde končí rafting pri výletnej reštaurácii, sa môžete dostať po ceste vláčikom, prípadne požičaným motorovým člnom. Cesta po rieke (aj ceste) je dlhá cca 6 km. Ďalej je možné pokračovať autom až do chráneného parku Biokovo s najvyššou vysokou horou 1752 m.
Rafting
Rafting je perfektné dobrodružstvo pre každého od 7 do 77 rokov. Trvá od 3 do 4 hodín. Odchody: každý deň od 9:00 a od 14:00 hod.
Canyoning
Zažite prechádzku po riekach v kanoe. Počas plavby je možné sa vykúpať pod vodopádmi a oceniť tak krásy chorvátskej prírody. Canyoning je dobrodružný šport dostupný od 14 rokov. Canyoning trvá približne 4 hodiny. Odchody: každý deň od 8:00 hod.
Rybolov
V okolí nášho penziónu je aj možnosť rybárčenia. Cestuje sa približne 3 hodiny na tradičných rybárskych lodiach a používajú sa rybárske siete. Počas plavby je dostatok času na relax a vychutnávanie si rýb s dobrým vínom.
Horolezectvo
Horolezectvo je vhodné ako pre začiatočníkov, tak pre skúsených horolezcov. Výstup do dvadsiatich metrov je možný od desiatich rokov. Výstup trvá 1-2 hodiny. Odchody: každý deň 8:00-18:00 hod.
Požičiavanie bicyklov
Kolesá sú vhodné pre cyklistiku pozdĺž brehu mnohých riek. 6 km od mesta Omiš je príjemná reštaurácia a miesto pre piknik s výhľadom na rieku. Je tu možné aj kúpanie.
Výlety - pirátska loď
Počas dovolenky máte možnosť prežiť celodenný výlet pirátskou loďou z Omiša do niekoľkých krásnych miest na ostrovoch Brač a Hvar. Brač (Postira) – prehliadka historického mestečka a kúpanie sa na piesčitej pláži. Pre tých, ktorí majú radi dlhšiu plavbu loďou, môžu absolvovať výlet na očarujúci ostrov Hvar. Na lodi sú pre Vás pripravené pečené ryby, víno a šalát.
Fotogaléria